שלושה דברים שחייבים בכל אתר

בניתם אתר. יפה מאוד! דאגתם לקטגוריות מעניינות, הוספתם מוצרים או שירותים, דף צור קשר ואודות ואפילו חיברתם אותו לפייסבוק ויוטיוב.

בטוח שלא שכחתם משהו?

הנה שלושה דברים שכל אתר חייב שיהיו לו.

תקנון האתר ואחריות המשתמשים

תקנון האתר הוא פוליסת הביטוח של כל אתר. בתקנון, בעל האתר מגדיר את תנאי השימוש של הגולשים באתר ואת תנאי הפטור שלו מאחריות.
במידה ובעל האתר מאפשר לגולשים גלישה אינטראקטיבית, בה יכולים הגולשים להעלות בעצמם תכנים לאתר, הרי שהתקנון משמש כמסמך משפטי המחייב את הגולש להעלות אך ורק תכנים העומדים בדרישות האתר. זה גם יהיה המקום להזהיר את הגולש מהעלאת תכנים פוגעניים, או תכנים העלולים להפר זכויות יוצרים. בנוסף, זה גם המקום בו בעל האתר מצהיר על תחומי אחריותו או אי אחריותו לנכתב באתר.
את התקנון יש לנסח בקפידה ומומלץ לבחון תקנונים את אתרים דומים לאתר שלכם, שכן יש משמעות לסוג האתר, למדינה בה פועל האתר ולמוצר או השירות שהוא נותן.
חוקי המדינה חלים על המרחב הציבורי, כמו גם על המרחב האינטרנטי, ולכן חוקים כמו הפרת זכויות יוצרים, לשון הרע וכדומה, חלים גם על האתר שלכם!

זכויות יוצרים

כאשר אנו בונים אתר, כל הנכסים באתר צריכים להיות נכסים מקוריים. החל מהלוגו, התמונות, הסרטונים והתכנים שבאתר. כולם שייכים לכם והם הקניין הרוחני שלכם בלבד.
שימוש בנכסים שאינם שלכם, משמעותם הפרת זכויות יוצרים. דבר העלול לגרור תביעה משפטית על סכום שיכול להגיע לעד 100,000 ₪.
אם עשיתם שימוש בנכסים שאינם שלכם, כמו תמונות או תכנים, יש לוודא שניתן לכם אישור בכתב לעשות שימוש בנכסים אלו.

הנגשת האתר

זהו תחום מורכב המחייב העמקה ולעיתים אף ייעוץ עם עורך דין המתמחה בנגישות אתרי אינטרנט.

למה הכוונה בהנגשת אתר אינטרנט?

חוק הנגישות בישראל קובע כי 'כל אתר אינטרנט המעניק מידע ו/או שירותים לציבור הרחב בישראל מחויב בהתאמות נגישות ברמה AA לפחות'.

בגדול, המשמעות היא שכל אתר מחוייב בתוסף נגישות המאפשר לכבדי ראייה, עיוורי צבעים, אנשים עם קשיי קשב וריכוז ועוד, לגלוש באתר באופן נוח ונעים.

ישנם מגוון תוספים להנגשת אתר. אנו במדיאס ממליצים לפנות לייעוץ מעמיק בנושא ולהנגיש את האתר בצורה האופטימילים כדי לא להיות חשופים לתביעות.

לטיפים נוספים, דברו אתנו

אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *